Спорт

Лудогорец продължава европейския поход с 0:0 срещу Сервет в Женева

"Лудогорец" измъкна стратегическо 0:0 в първия си мач за влизане в 1/8-финалите от футболния турнир на Лигата на конференциите срещу швейцарския "Сервет" в Женева. Двубоят започна в 22 часа българско време, като през първото полувреме и пред двата отбора не се откриха кой знае какви положение за гол, макар че в самото начало българите изглеждаха като доминиращия отбор на терена. Едно полувреме в Женева за домакините изигра бившият защитник на ЦСКА – Брадли Мазику, който се записа в срещата с жълт картон заради фал срещу Бърнард Текпетей.

Любопитен факт е, че за първи път при визита в страната на часовниците Лудогорец не допуска попадение в своята врата. След почивката домакините наложиха траен натиск, като изпуснаха няколко положение за гол, които е прието да бъдат наричани чисти. Най-фрапантният пропуск за домакините бе дело на Антунеш осем минути преди края. Той беше оставен непокрит вляво и стреля, но Енцо Кривели блокира удара на своя съотборник.

В 86-ата минута дойде първият шут на "Лудогорец" през второто полувреме, след като полякът Пьотровски отлично видя вдясно непокрития Аслак Фон Витри. Нидерландецът отправи силен удар в близкия ъгъл на вратаря, но топката не намери очертанията на вратата. Реваншът е след три седмици в Разград. Ето избраните за титуляри от треньорите Рене Вайлер и Георги Дерменджиев:

"Сервет": Жереми Фрик, Кейго Цунемото, Стив Руиле, Йоан Северин, Брадли Мазику, Мирослав Степанович, Тео Манин, Гаел Ондуа, Бендегуз Бола, Жереми Гийемено, Енцо Кривели.

"Лудогорец": Серджио Падт, Аслак фон Витри, Сонко Сундберг, Оливие Вердон, Сон, Якуб Пьотровски, Педро Нареси, Клод Гонзалвеш, Бърнард Текпетей, Квадво Дуа, Кайо Видал.