Спорт

Дузпи, червени картони и голове на Меси и Роналдо в демонстративния мач между звездите на Саудитска Арабия и ПСЖ

20.01.2023 09:00

Звездният тим на Ал-Халил и Ал-Насър завърши 4:5 срещу ПСЖ в демонстративния приятелски мач в Рияд за удоволствие на всички хора по трибуните на „Крал Фад Интернешънъл“. Головото шоу започна още в 3' с попадение на Лионел Меси след многоходова акция на „парижани“. Хуан Бернат се превърна в небивал злодей, след като си изкара червен картон в средата на полувремето и то в мач без абсолютно никакъв залог.

Кристияно Роналдо сам изработи дузпа в 32', а след това я реализира, за да подскаже, че вечерта ще бъде белязана от дългогодишното съперничество с Меси. Малко преди почивката Маркиньос върна тима си напред след центриране на Килиан Мбапе, а Неймар пропусна удар от бялата точка в добавеното време на полувремето. Проточилото се време пък позволи на Ал-Насър и Ал-Халил да се приберат при равенство на почивката отново благодарение на Роналдо, който се разписа за втори път в шестата от дадените три минути добавено време. Мачът продължи в същото темпо и през втората част. В 53' Мбапе си поигра с десния бек на съперника и предостави топката на Серхио Рамос за 2:3.

Хюн-Су Джан за трети път в двубоя върна паритета, но скоро след това бе отсъдена и трета дузпа, която бе реализирана от френската суперзвезда на европейския тим. Точна на спора сложи Уго Екитипе в 78', след като Кристоф Галтие го пусна в игра наред с още седем други. И все пак Андерсон Талиска имаше последната дума за крайното 4:5 в четвъртата минута от добавените на срещата.