Спорт

Димитър Кузманов стигна четвъртфинал в Познан

02.06.2022 17:17

Националът на България за купа „Дейвис“ Димитър Кузманов се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на червени кортове от сериите „Чалънджър“ в полския град Познан от категория 80.

28-годишният българин победи французина Юго Грение с 6:2, 6:1, а двубоят от втория кръг на състезанието продължи час и 38 минути.

Кузманов, който е финалист в Познан през 2020 година, не остави никакви шансове на 151-ия в световната ранглиста Грение. Пловдивчанинът осъществи по два пробива в двата сета. В първия той поведе с 4:1 и спокойно затвори сета, а във втората част даде само един гейм на седмия в схемата французин.

Следващият съперник на Димитър Кузманов е поставеният под номер 4 представител на Тайван Чун Хсън Ценг.